آبگرمکن و تاریخچه پیدایش آن

توسط 17 ژوئن 2020آبگرمکن
پویش تولیدکننده آبگرمکن های گازی و برقی

آبگرمکن و تاریخچه پیدایش آن

در گذشته مردم برای استحمام به حمام های عمومی می رفتند چرا که هیچ وسیله ای برای گرم کردن آب های خانگی نداشتند و همچنین لوله کشی آب نیز نشده بود . با گذشت زمان لوله کشی خانگی برای آب ها انجام شد و همین موجب اختراع وسیله ای برای گرم کردن آب های خانگی برای مصرف شخصی شد. ابتدا آبگرم کن های نفتی به بازار آمد که هم خطر زیادی داشت و هم بیشتر اوقات جوابگوی مصرف خانگی نبود تا اینکه آبگرمکن های گازی وارد بازار شد که به آبگرمکن های زمینی معروف بودند.

کارایی آنها نسبت به قبلی ها خیلی بیشتر بود اما هم فضای زیادی را اشغال میکرد وهم قبل از استحمام نیم ساعت قبل باید درجه ی آبگرمکن را بیشتر می کردند تا بتوانند آب گرمی آن هم بعد از گذشت نیم ساعت داشته باشند. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژِی آبگرمکن های دیواری به بازار آمد که کار مردم را راحت تر کردند و در آن زمان دیگر حمام ها نیز به خانه ها آمده بودند.

انواع آبگرم کن :

• آبگرمکن ذغالی 

• آبگرمکن نفتی 

• آبگرمکن گازی

• آبگرمکن خورشیدی 

• آبگرمکن برقی 

از بین همه ی این نوع آبگرمکن ها ، از همه بهتر آبگرمکن های خورشیدی هستند که با استفاده از انرژی خورشیدی کار می کنند . یعنی با جذب انرژی خورشیدی باعث گرم شدن آب میشوند و در مصرف سوخت کشور صرفه جویی میکنند.

 

 

نوع دیگری از آبگرمکن های برقی که بتازگی وارد بازار شده است ، آبگرمکن های برقی جوشان است که آبگرمکنی فوق العاده با درجه گرمای بسیار بالا کار میکند این آبگرمکن قادر به گرم کردن آب تا درجه دمای ۸۰ درجه است و جالب اینکه هیچ مخزنی درون این آبگرمکن ها تعبیه نشده است و از مبدل های لوله ای در مونتاژ این آبگرمکن ها استفاده شده است.

 

آبگرمکن گازسوز مدل 150 ایستاده

آبگرمکن گازسوز مدل ۱۵۰ ایستاده

×

مکالمه را شروع کنید

سلام! شما میتوانید سوالات خود را از ما در واتساپ بپرسید.

×